LabVIEW Beckhoff Kütüphanesi Yardım Kılavuzu

Merhaba Arkadaşlar,

Kütüphanemizi indirdiniz, TwinCAT veya ADS programlarını bilgisayarınıza Beckhoff’un sitesinden inirip kurdunuz, Beckhoff cihazınız elinizde bilgisayar ile bağlantısını gerçekleştirdiniz ve artık programlama yapıp kontrol etmek istiyorsunuz. O halde kütüphaneyi nasıl kullanacağınızı size sırası ile anlatarak başlayalım!

Bu kütüphane LabVIEW 2020 ve üzeri versiyonları desteklemektedir. Daha önceki versiyona sahip LabVIEW kullanıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve önceki versiyonlara ait kütüphaneyi sizin için sağlayabiliriz.

NOT: Bu kütüphaneyi kullanabilmeniz için satın almış olduğunuz bir lisansınız olması gerekmektedir.

1). Öncelikle indirmiş olduğunuz .nipkg uzantılı dosyaya tıklayarak NI Package Manager açılmasını sağlayın ve Next diyerek kütüphaneyi kurun. (Resim-1 ve 2)

Resim – 1 Resim – 2

2). Kurulum tamamlanınca kurulum aşağıdaki resimde gösterilen alana yapılacaktır. (Resim -3 ) Daha sonrasında uygulamanıza veya yeni oluşturacağınız projenizin klasörüne hem kütüphaneyi hem de Settings dosyaların ikisinide kopyalayıp yapıştırın (Resim-4) ve ardından My Computer > Add > File ile kütüphaneyi projenize ekleyin. (Resim -5) Ayrıca bizden almış olduğunuz lisans dosyasınıda aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi License adında klasör oluşturup içerisine lisans dosyasını koyun. Aksi takdirde kütüphane çalışmaz!

Resim – 3

Resim – 4

Resim – 5

3). Artık kütüphane kullanıma hazırdır. Uygulama veya kendi oluşturduğunuz VI lar içerisine kütüphane içerisindeki fonksiyonları çekip koyup bağlantılarınızı sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimlerde sırasıyla bütün fonksiyonların işlevleri ve açıklamaları bulunmaktadır.

Aşağıdaki resimde de bu fonksiyonları kullanabileceğiniz tarz da örnek bir uygulama bulunmaktadır.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Umarımız kütüphanemiz sizin için maksimum düzeyde fayda sağlar.

Görüşmek üzere.

LabVIEWProje Ekibi

Language
%d blogcu bunu beğendi: