LabVIEW 2022 Güncellemesi

Merhaba Arkadaşlar,

LabVIEW 2022 Q3 güncellemesi ile birlikte giderek artan yetkinliklere sahip oluyor. Çok dikkat çekici yeni özellikler gelmeye başladı hatta bazı gelecekler var ki gerçekten çok güzel özellikler… O halde LabVIEW 2022 Q3’de bizi neler bekliyor hep beraber bakalım.

Öncelikle NI birlikte çalışabilirliğe iyice önem vermiş halde. Bunlar neler mi? Pyhton ve Matlab. LabVIEW 2022 ile birlikte Matlab ve Python entegrasyonları son derecede arttırıldı ve iyileştirildi. Python nesnelerini artık Python node den geçirmek mümkün. Böylece sınıf yapılarını artık çalıştırabiliriz. Bununla alakalı Udemy video eğitim serisinde bir video ekleme planımda var. Matlab ise çalışılan versiyon seçilebilir hale getirildi. Ayrıca hata ayıklama iyileştirildi.

Kaynak kodu kontrol uygulamalarına daha da yaklaştırılan LabVIEW bu sefer VI arasında kıyaslama toolları iyileştirildi. Böylece github veya SVN kullananlar için önemli bir özellik daha gelmiş oldu.

Actor Framework’e üzerine yazabileceğimiz Uninit metodu eklendi. Bu metot zaten vardı ancak biz özelliğini değiştiremiyorduk. Hata gelse bile otomatik olarak bu metot çalışıyordu. Şimdi özelleştirilebilir hale getirildi diyelim.

Belki de en önemli özelliklerden birtanesi de artık LabVIEW bağımlı driver ve toolkit paketlerinin son bulması. Yani LabVIEW versiyonu ne olursa olsun driver ve toolkit bağımlılığı ortadan kalkıyor.

Daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.ni.com/docs/en-US/bundle/upgrading-labview/page/labview-2022q3-changes.html

LabVIEW 2021 değişikliklerine de bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca NI 2022-2023 yılları için bir yol haritası yayınlandı. Burada yakın gelecekte planladıkları güncellemeler mevcut. Burada da çok iyi özellikler bizi bekliyor. Aşağıdaki linkten dokümana ulaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz. Görüşmek üzere.

grkmsngr tarafından yayımlandı

Mekatronik Yüksek Mühendisi

Bir Cevap Yazın

Language
%d blogcu bunu beğendi: